Nowe zajezdnie autobusowe w regionie. Znamy szczegóły

Region Raport
Biznes Region
Wnętrze pociagu
Fot. 123rf

Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy szykuje się do budowy nowej zajezdni. Inwestycja ma być zrealizowana w przyszłym roku.
 

Nowa zajezdnia we Włocławku 

Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy to przewoźnik, który powstał w 2012 roku w wyniku likwidacji PKS Lipno, PKS Włocławek, PKS Inowrocław, PKS Brodnica. Siedzibą KPTS jest Włocławek. To właśnie w tym mieście ma powstać nowa zajezdnia liczącej się w regionie firmy. 

Według danych KPTS flota spółki liczy blisko 40 pojazdów. Nic więc dziwnego, że potrzeba dobrego miejsca do ich postoju oraz napraw. Nowa zajezdnia KPTS ma zostać zlokalizowana we Włocławku przy ulicy Rolnej. Przedsiębiorstwo właśnie ogłosiło przetarg na budowę I etapu. Co zakładają plany przewoźnika?

Przede wszystkim powstanie budynek zajezdni autobusowej ze stacją kontroli pojazdów oraz częścią biurowo-socjalno-warsztatową, z drogą dojazdową, placem manewrowym, dojściami i stanowiskami postojowymi dla samochodów osobowych i innych niż osobowe. Parkingi przewidziano dla 14 „osobówek” oraz 47 autobusów. 

Budynek ma mieć powierzchnię całkowitą 1 539,22 mkw. oraz kubaturę 7 815 m3. Inwestycja obejmuje także rozbiórkę dwóch obiektów na działce. Przetarg kończy się 24 czerwca. Inwestycja ma być zrealizowana do 31 sierpnia 2025 roku. 

Jeden z gigantów 

Na kujawsko-pomorskim rynku przewoźników międzymiastowych mamy kilku mocnych graczy. KPTS świadczący usługi głównie na trasach w południowo-wschodniej części regionu. Drugą mocną marką jest ReloBus. Spółka powstała w 1998 roku. W przeszłości miała różne nazwy, jednak te, które najbardziej utkwiły w pamięci mieszkańców Kujaw i Pomorza to na pewno Arriva oraz Veolia. Od 2022 roku jest własnością firmy Mutares. 

Ważną marką jest także Nadgoplańska Komunikacja Autobusowa, która odgrywa istotną rolę w Inowrocławiu i okolicach.

 


 Czytaj także: