Tylko jeden wypadek śmiertelny w sierpniu. Prawie czterokrotnie mniej zdarzeń w pracy w Kujawsko-Pomorskiem niż miesiąc wcześniej

Region Raport
Biznes Region
wypadek w pracy
Fot. 123rf

Bardzo dobre informacje z Państwowej Inspekcji Pracy. W sierpniu 2024 roku do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy zgłoszono ogółem 5 wypadków, w tym 1 śmiertelny, 3 ciężkie oraz 1 lekki. Miesiąc wcześniej wypadków było aż 18, w tym 3 śmiertelne i 8 ciężkich, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Wypadki śmiertelne

Jedyny śmiertelny wypadek miał 23 sierpnia w zakładach produkcji elektronicznych i elektrycznych przewodów i kabli w Bydgoszczy. Poszkodowany pobierał ręczne drewniane płyty oparte o ścianę. W trakcie sięgania po kolejną płytę doszło do przewrócenia pozostałych płyt. Przewracające się sklejki uderzyły go w głowę. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł.

 

Wypadki ciężkie

Pracownik domu opieki społecznej w Bydgoszczy 8 sierpnia jeździł w ramach obowiązków służbowych samochodem po mieście. Jadąc ulicą Mławską, doznał udaru i doprowadził do wypadku drogowego. Z wielonarządowymi obrażeniami mężczyznę przewieziono do szpitala.

15 sierpnia wypadkowi uległa pracownica jednego z centrów dystrybucyjnych w Bydgoszczy. Poszkodowana wózkiem elektrycznym przewoziła kosze z odpadami. Gdy przejeżdżała z jednej hali do drugiej, uderzyła w bramę oddzielającą obie hale. W wyniku uderzenia stłuczone zostały przeszklone segmenty bramy wykonane z tworzywa sztucznego. Odłamki uderzyły kobietę w twarz, powodując rany cięte.


Rodzaje wypadków przy pracy

  • Śmiertelny wypadek przy pracy - śmierć w wyniku wypadku następuje w okresie do 6 miesięcy od daty wypadku.
  • Ciężki wypadek przy pracy - powoduje ciężkie uszkodzenie ciała np. utratę wzroku, słuchu, mowy, zdolności rozrodczej lub inne uszkodzenia ciała albo rozstrój zdrowia naruszający podstawowe funkcje organizmu. Ciężkie uszkodzenie ciała, to także zagrażająca życiu lub nieuleczalna choroba, trwała choroba psychiczna, całkowita lub częściowa niezdolność do pracy w zawodzie albo trwałe istotne zeszpecenie lub zniekształcenie ciała.
  • Wypadek powodujący czasową niezdolność do pracy (tzw. lekki wypadek przy pracy) - każdy inny wypadek niewyczerpujący znamion wypadku śmiertelnego i ciężkiego.
  • Zbiorowy wypadek przy pracy - zdarzenie, w wyniku którego poszkodowane są co najmniej 2 osoby.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: