XII Międzynarodowy Kongres Azjatycki w Toruniu: gospodarka, kultura, polityka i prezentacje MŚP

Puls Dnia
Biznes Ludzie
XII Międzynarodowy Kongres Azjatycki w Toruniu: kultura, gospodarka, polityka i prezentacje MŚP
Fot. Wikimedia

Modele współpracy międzynarodowej oraz przyszłość relacji pomiędzy Azją a Europą będą tematami przewodnimi XII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, który odbędzie się w dniach 21–23 maja 2025 w Toruniu. Tegoroczna edycja zatytułowana jest "Building Bridges: Variety of Models for International Cooperation and Imagined Future".

Do Torunia przyjadą eksperci z całego świata - naukowcy, dyplomaci, przedstawiciele administracji, przedsiębiorcy, dziennikarze i pasjonaci Azji. Trzy dni kongresowe wypełnią panele dyskusyjne, seminaria, webinaria, wydarzenia kulturalne i biznesowe. Szczegółowy program kongresu znajduje się TUTAJ. Warto dodać, że małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) z województwa kujawsko-pomorskiego, będą mogły zaprezentować swoje produkty i usługi podczas XII Kongresu Azjatyckiego.

Prelekcje dotyczyć będą polityki, gospodarki, inwestycji i innowacji. Dzięki wystawom artystycznym, pokazom filmowym i degustacjom potraw uczestnicy zapoznają się z kulturą i dziedzictwem Azji. Ważną częścią Kongresu są imprezy towarzyszące, współorganizowane z partnerami. Program kulturowy obejmuje m.in. promocje książek, pokazy tańca i filmów, wystawy fotografii, obrazów i znaczków, degustacje czy zwiedzanie atrakcji Torunia.

Uzbekistan

Gościem Honorowym XII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego będzie Amirsaid Agzamkhodjaev, Ambasador Republiki Uzbekistanu w Polsce. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z kulturą, dziedzictwem oraz potencjałem gospodarczym tego kraju. Zaplanowane zostały spotkania, debaty i prezentacje poświęcone współpracy polsko-uzbeckiej oraz relacjom Europy z Azją Centralną.

21 maja odbędzie się Dzień Uzbekistanu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. Tego dnia na godz. 11:00 zaplanowano konferencję "Azja Centralna jako miejsce prowadzenia działalności gospodarczej ze szczególnym uwzględnieniem Uzbekistanu". Udział w niej zapowiedzieli przedstawiciele ambasad, polskich instytucji rządowych i samorządowych, biznesu, Polsko-Kazachstańskiej Handlowo-Przemysłowej, regionalnych instytucji okołobiznesowych i środowiska naukowego.