Północny Toruń nie do poznania. Spore inwestycje w tej części miasta. Zobacz zdjęcie z drona!

Region Raport
Biznes Region
Osiedle Jar w Toruniu
Fot. Agencja Toruń

Tereny w północnej części Torunia cały czas się zmieniają. Oprócz kolejnych bloków na osiedlu Jar oraz zakładów pracy powstają tam też inne inwestycje. Zobaczcie je z góry.

 

Park handlowy

Retail parki zyskują na popularności. Główną zaletą tego typu obiektów jest fakt, że mogą zaspokoić zróżnicowane potrzeby użytkowników. Dlatego parki handlowe są budowane w całym regionie, w tym także w Toruniu. Jeden z obiektów powstaje u zbiegu Grudziądzkiej i Fortecznej. Lokalizacja parku jest atrakcyjna, bowiem obiekt znajdzie się tuż przy trasie wylotowej z miasta w kierunku m.in. Łysomic, Chełmży oraz Chełmna, co sprawia, że każdego dnia tą drogą podążają tysiące potencjalnych klientów.

Prace przy budowie obiektu rozpoczęły się pod koniec 2023 roku. Inwestorem jest grupa ARD Capital. Park handlowy ma mieć powierzchnię 10 tys. mkw. Tuż obok powstanie parking z miejscami na ponad 280 samochodów.

Zwykle najważniejszym najemcą retail parków jest market. Oprócz sklepu spożywczego w tego typu obiektach miejsce na handel znajdują również m.in. drogeria, kiosk, księgarnia, sklepy tekstylno-przemysłowe, obuwnicze, zoologiczne, piekarnie, cukiernie, punkty gastronomiczne oraz lokale usługowe. Tak będzie też w przypadku parku handlowego u zbiegu Grudziądzkiej i Fortecznej, gdzie najemcami zostaną m.in. Biedronka, Dealz oraz Action. Obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec roku.

 

Będzie bezpieczniej

Kierowcy, którzy obecnie chcą wyjechać z ulicy Strobanda w Grudziądzką momentami muszą być uzbrojeni w anielską cierpliwość. Niedługo ten stan rzeczy ulegnie zmianie. 15 maja firma Balzola Polska rozpoczęła prace nad budową dwóch jezdni na odcinku od skrzyżowania Polna-Celnicza do skrzyżowania ze Strobanda. Po stronie wschodniej wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, a po zachodniej wykonawca połączy inwestycję z już istniejącymi odcinkami dróg rowerowych.

Kluczowym elementem będzie budowa ronda turbinowego, a więc zaprojektowanego w taki sposób, aby potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinały się, Cała inwestycja pochłonie 7,2 miliona złotych i jest zadaniem połączonym z budową brakującego fragmentu Trasy Staromostowej od Szosy Chełmińskiej do Alei 700-lecia. Środki na ten cel pozyskano z rządowego programu Polski Ład.

 

Co jeszcze?

W ubiegłym roku przy ul. Fortecznej wybudowano nowy zakład firmy Fart Produkt. Producent żaluzji i bram garażowych powstał w 1994 roku. Tuż obok działa obiekt Forteczna Park należący do grupy Ars Nieruchomości, gdzie znajdują się powierzchnie biurowe i magazynowe na wynajem. 

 

CZYTAJ WIĘCEJ: