Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprasza w maju mieszańców kujawsko-pomorskich i mazowieckich gmin na spotkania informacyjne, których tematem będą warianty przebiegu dróg ekspresowych S10 i S50. Najbliższe już 8 maja we Włocławku.
Na spotkaniach z przedstawicielami GDDKiA zaprezentowane zostaną warianty dalszego przebiegu drogi ekspresowej S10 (od A1 do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej) oraz S50 (odc. DK50 - S7) na terenach województw kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Celem spotkań jest poinformowanie mieszkańców gmin o planowanej inwestycji drogowej oraz zebranie opinii dotyczących proponowanych wariantów przebiegu trasy.
Harmonogram najbliższych spotkań informacyjnych
- Mieszkańcy Włocławka oraz gmin Brześć Kujawski i Lubanie - spotkanie we Włocławku 8 maja o godz. 16:00 w Hali Sportowej OSiR Hala Mistrzów, Aleja Fryderyka Chopina 8.
- Mieszkańcy Gminy Fabianki - spotkanie w Fabiankach 9 maja o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza III Wielkiego w Szpetalu Górnym, ul. Szkolna 1.
- Mieszkańcy Gminy Bulkowo, Staroźreby i Dzierzążnia - spotkanie w Bulkowie 14 maja o godz. 18:00 w remizie OSP, Bulkowo 26A.
- Mieszkańcy Gminy Naruszewo - spotkanie w Naruszewie 15 maja o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej Naruszewo 17.
Program spotkań:
- prezentacja projektu,
- przedstawienie projektowanych wariantów przebiegu drogi,
- omówienie zagadnień związanych z ochroną środowiska,
- zebranie opinii i dyskusja.
Przed spotkaniem zainteresowane osoby mogą zapoznać się z inwestycją na stronie internetowej projektu: odcinek kujawsko-pomorski i odcinek mazowiecki.
Uwagi do projektu
Swoje uwagi, sugestie, wnioski i zastrzeżenia dotyczące projektowanego przebiegu dróg zgłaszać można za pomocą ankiet. Można je przesyłać drogą mailową lub pocztą tradycyjną na jeden z poniższych adresów:
- GDDKiA Oddział w Bydgoszczy, ul. Fordońska 6, 85-085 Bydgoszcz, adres e-mail: sekretariat_byd@gddkia.gov.pl
- TPF Sp. z o.o., 02-676 Warszawa, ul. Postępu 14B, tel. +48 22 57 58 110 e-mail: tpf@tpf.com.pl
Odszkodowania
Uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej planowane jest na rok 2030. Na jej mocy nieruchomości zajęte pod pas drogowy staną się własnością Skarbu Państwa. Dotychczasowi właściciele otrzymają odszkodowanie za zajętą nieruchomość lub jej część. Postępowanie w sprawie wypłaty odszkodowania jest wszczynane przez wojewodę z urzędu, co oznacza, że właściciele nieruchomości nie muszą czynić żadnych dodatkowych starań, aby otrzymać odszkodowanie. Decyzję ustalającą wysokość odszkodowania wydaje wojewoda na podstawie operatu szacunkowego opracowany przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego, powołanego przez wojewodę. O szczegółach procedury nabywania nieruchomości pod budowę dróg można przeczytać TUTAJ.
Czytaj także:
- Oto największe imprezy sportowe w regionie kujawsko-pomorskim
- Jak będzie przebiegać obwodnica Łysomic? Oto trzy warianty
- O tyle wzrosną opłaty za gaz od lipca!