Kujawsko-pomorska policja obchodziła swoje święto w Bydgoszczy

Puls Dnia
Styl Życia
Autor
Święto policji w Bydgoszczy
Fot. Tomasz Czachorowski dla UMWK-P

Dziś (17.07) mundurowi w całej Polsce brali udział w Święcie Policji. W Bydgoszczy z tej okazji odbyły się uroczystości wojewódzkie. Funkcjonariuszom przyznano odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie w strukturach policyjnych. Nie zabrakło też okazji do wspólnego świętowania - na Wyspie Młyńskiej urządzono specjalny piknik.

 

– Fundamentem silnego, odpowiedzialnego państwa jest bezpieczeństwo i poczucie bezpieczeństwa zwykłych obywateli, których gwarancją są codzienna oddana służba policjantek i policjantów, ich profesjonalizm i determinacja w ściganiu przestępców, gotowość niesienia pomocy obywatelom w potrzebie i ponoszenia niezbędnego ryzyka w akcjach. W dniu Święta Policji dziękuję wszystkim funkcjonariuszom, dzięki którym cieszymy się bezpieczeństwem na naszych ulicach i w naszych domach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Już po oficjalnych uroczystościach, na Wyspie Młyńskiej policja zorganizowała wiele atrakcji. Odbyły się m.in. pokazy kontrerrorystów, a funkcjonariusze zaprezentowali swoje umiejętności na bydgoskiej Brdzie. Ponadto najmłodsi mogli skorzystać z mini miasteczka rowerowego oraz poznać tajniki pracy technika kryminalistycznego. Nie zabrakło również pokazów broni wykorzystywanej obecnie jak i w przeszłości przez polską policję.

Dodajmy, że na terenie województwa kujawsko-pomorskiego pracuje łącznie 5 tys. policjantów i policjantek. W strukturach działa też 1200 pracowników cywilnych. Wszyscy z nich funkcjonują w ramach Komendy Wojewódzkiej, 19 komend miejskich i powiatowych, 27 komisariatów, 36 posterunków, Oddziału Prewencji oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego. 

Do ostatnich sukcesów kujawsko-pomorskiej policji można zaliczyć m.in. likwidację zorganizowanej grupy przestępczej produkującej na wielką skalę (150 kilogramów tygodniowo) i wprowadzającej do obrotu syntetyczne narkotyki czy rozbicie siatki zajmującej się handlem ludźmi wykorzystywanymi do pracy przymusowej. 

Policja w regionie to także nakłady finansowe na jej jeszcze wydajniejszą pracę. Jedną z poczynionych w ostatnim czasie inwestycji były m.in. zakupy specjalistycznego sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych oraz nowych radiowozów i dronów, a także budowa nowych posterunków.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski w Toruniu

 

CZYTAJ WIĘCEJ: