Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza na konferencję dotyczącą sztucznej inteligencji. Prelegenci pochodzący z Bydgoskiego Klastra Informatycznego podzielą się swoimi doświadczeniami.
Konferencja "Start-Up Bydgoszcz! O sztucznej inteligencji po bydgosku. Rok po rewolucji" odbędzie się 21 maja 2024, w godz. 17.00-21.00., w Młynach Rothera, ul. Mennica 10, Spichrz Zbożowy (2 piętro).
Zaczęło się ponad rok temu od chata GPT - czytamy na stronie BARR. Obecnie jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i sieci neuronowych, co objawia się powstawaniem kolejnych narzędzi i aplikacji. Czy jesteśmy świadomi szans i zagrożeń, jakie ze sobą niosą? Rozmawialiśmy o tym rok temu na konferencji, teraz sprawdzimy, co się zmieniło, w jaką stronę poszedł rozwój AI. Zapraszamy na dwa panele, podczas których przedstawiciele firm związanych z Bydgoskim Klastrem Informatycznym opowiedzą o swym postrzeganiu tej „cyfrowej rewolucji”.
Tematyka konferencji
Nie wiemy, co przyniesie dalszy rozwój AI - piszą organizatorzy. Wiemy jednak, że zastosowane algorytmy cały czas się uczą, a kolejne edycje Chatu i innych nowo powstałych narzędzi będą lepsze od poprzednich. Skłania to społeczeństwo do zadawania coraz większej ilości pytań: w jakim kierunku rozwinie się ta technologia, czy sztuczna inteligencja zabierze mi pracę, czy gatunek ludzki nie stanie się zbędny? Na te i inne pytania odpowiedzą podczas konferencji prelegenci z bydgoskiego środowiska IT. Wskażą także, jak wykorzystują AI w codziennej pracy oraz przekażą dobre praktyki w tym zakresie.
W czasie dwóch paneli poruszone będą m.in. tematy o:
- tworzeniu indywidualnych rozwiązań korzystających z AI,
- obowiązkach prawnych związanych z wdrożeniem systemów sztucznej inteligencji,
- wykorzystaniu AI i VR do lepszego zarządzania emisjami CO2,
- podbijających Europę Pralkomatach z Polski.
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji rejestrować mogą się na stronie BARR.
Konferencja organizowana jest w ramach programu "Akcja Akceleracja!". Partnerami są: Porozumienie Bydgoskich Biur Karier, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy.
Czytaj także:
- Dodatek dla pracowników socjalnych o tysiąc złotych brutto w górę od lipca!
- Sprzątanie mieszkań w regionie kujawsko-pomorskim. Ile zapłacimy?
- Autobusy elektryczne w Bydgoszczy. Mieszkańców czeka rewolucja