W brzeskiej strefie gospodarczej realizowana jest kolejna wielka inwestycja: hala magazynowo-produkcyjna dla firmy Anwis

Puls Dnia
Biznes Region
t
Fot. Urząd Gminy Brześć Kujawski

Nowoczesna hala magazynowo-produkcyjna z zapleczem socjalnym i logistycznym o powierzchni ponad 17 tys. mkw i wartości ponad 50 mln zł – to najnowsza inwestycja realizowana na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej w Brześciu Kujawskim. Inwestorem jest włocławska firma Anwis. Roboty już trwają i mają zakończyć się jeszcze przed końcem roku.        
   
Włocławska spółka Anwis specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju żaluzji, rolet, moskitier i innych wyrobów osłonowych. Firma rozwinęła się od założonej jeszcze w 1979 roku przez Antoniego Wiśniewskiego niedużej, prywatnej fabryczki rolet poziomych, do pozycji jednego z liderów na europejskim rynku tej branży, eksportującego do 42 krajów i zatrudniającego pół tysiąca ludzi.     
 

Jak informuje, BSE „nowoprojektowany obiekt pełnić będzie funkcje magazynowe i produkcyjne wraz z szeroko rozumianą logistyką. Zlokalizowany został w nawiązaniu do istniejącego budynku o podobnej funkcji użytkowej, wprowadzając podział na strefę dostaw z dokami i bramami oraz wejściem do pomieszczeń socjalnych, a także strefę parkingową dla samochodów osobowych”.  
 

- Cieszę się bardzo, że firma Anwis zaufała nam i ulokuje swój zakład na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Jest to kolejna cegiełka do gospodarczego rozwoju gminy – skomentował burmistrz Brześcia Kujawskiego, Tomasz Chymkowski, cytowany przez biuro prasowe BSG. 


Kontrakt na realizację tej inwestycji zdobyła spółka Trasko Invest z Ostrzeszowa, specjalizująca się w budowie nowoczesnych hal przemysłowych. 


Przypomnijmy, że w brzeskiej strefie powstaje jednocześnie inna znacząca inwestycja – budowa wielkiego centrum logistycznego dla grupa LPP  - polskiego lidera na runku odzieży. To hala o powierzchni aż 85 tys. mkw. W połączeniu z istniejącą  już halą o pow. 75 tys. mkw, centrum LPP będzie miało potencjał obsługi nawet 16 mln wysyłek zamówień tygodniowo. Wartość tej inwestycji sięga 200 mln zł.  Całość ma być w pełni gotowa w I kwartale  przyszłego roku.