Wspólne działania na rzecz rozwoju regionu jest ideą powołania konsorcjum złożonego z Uzdrowiska Ciechocinek S.A., Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo Technologicznego im. prof. J. Czochralskiego.
List intencyjny w sprawie powołania nowego konsorcjum podpisany został 26 lipca 2024 r. Na profilu Uzdrowiska Ciechocinek czytamy: Wierzymy, że dzięki współpracy z naszymi partnerami osiągniemy ambitne cele i przyczynimy się do dynamicznego rozwoju regionu.
- Z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego i z Kujawsko-Pomorskim Centrum Naukowo-Technologicznym im. prof. J. Czochralskiego współpracujemy już od wielu lat - powiedział nam Marcin Zajączkowski, prezes Uzdrowiska Ciechocinek SA. Jeżeli chodzi o TARR, to jest to profesjonalna promocja produktów i usług uzdrowiska. W przypadku tak zwanego "Czochralskiego" prowadzimy wspólne badania na temat zastosowania wody mineranej Krystynka do wyprodukowania nowego produktu izotonicznego dla sportowców i osób aktywnie spędzających czas. W pewnym sensie podpisanie tego listu intencyjnego jest wyrazem wcześniejszej współpracy, ale też zaakcentowaniem woli dalszego budowania pewnej wspólnej wartości w oparciu o potencjał endogeniczny uzdrowisk. Generalnie prześwieca nam wspólny cel, żebyśmy jako konsorcjom wspólnie aplikowali o środki krajowe i zagraniczne poprzez składanie projektów naukowo-badawczych, bo to są, w dużym uogólnieniu, jedyne możliwości pozyskiwania środków na inwestycje na rozwój produktów i usług Uzdrowiska Ciechocinek S.A. Wspólnie promujemy województwo kujawsko-pomorskie. Staramy się stworzyć wspólną platformę rezerwacyjną dla uzdrowisk. Jeździliśmy na targi krajowe i zagraniczne, udrażnialiśmy kontakty handlowe, spotkania B2B z potencjalnymi partnerami z krajów i zagranicy. Nasza współpraca ma także polegać na popularyzacji wiedzy poprzez publikację materiałów z organizowanych wspólnych przedsięwzięć i konferencji i sympozjów. W tym roku w marcu organizowaliśmy międzynarodową konferencję. W Ciechocinku rozmawialiśmy o lecznictwie uzdrowiskowym przez pryzmat nie tylko medycyny, ale również gospodarki, geologii, szeroko pojętego biznesu i kontaktów międzynarodowych. Byli przedstawiciele z Niemiec, Czech, Litwy, Serbii. Udało nam się zgromadzić bardzo fajne grono ekspertów z różnych dziedzin naukowych, z którymi rozmawialiśmy o potencjale drzemiącym w naszym regionie. Warto w tym miejscu podkreślić, że nasze województwo jest drugim pod względem ilości łóżek sanatoryjnych i szpitalnych w szpitalach uzdrowiskowych po województwie zachodniopomorskim.
W rozmowie z portalem Nowa Aleksandria prezes Zajączkowski powiedział, że korzyścią dla Uzdrowiska będzie możliwość wybudowania nowej linii produkcyjnej wody mineralnej Krystynka. Dotychczasowa bowiem liczy sobie już 40 lat. Stosowane dotąd plastikowe butelki mają być zastąpione ekologicznymi.
Nasz wywiad z prezesem Uzdrowiska Ciechocinek Marcinem Zajączkowskim przeczytacie TUTAJ.
CZYTAJ WIĘCEJ:
- Więcej chętnych na loty LOT-em z Bydgoszczy
- Zaglądamy za kulisy sprawy Emilianowa
- Grudziądzanie zapłacą więcej za wodę i ścieki!