Urząd Miasta Włocławek pyta mieszkańców, co zmienić Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta na lata 2018-2028

Region Raport
Biznes Region

Włocławek jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które przygotowało Gminny Program Rewitalizacji Miasta na lata 2018-2028 na podstawie ustawy o rewitalizacji z 2015 roku. GPR zakłada realizację w sposób kompleksowy działań służących lokalnej społeczności, zmierzających do wyprowadzania obszaru rewitalizacji ze stanu kryzysowego. O jego powstania minęło jednak kilka lat i być może wymaga aktualizacji. Mają się o tym wypowiedzieć mieszkańcy miasta.


Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 jest dokumentem, w którym wpisano projekty i przedsięwzięcia mające przyczynić się do odnowienia najstarszej dzielnicy Włocławka. Obecnie trwa jego aktualizacja.

- Jak dalej zmieniać Śródmieście? - pytają organizatorzy i zachęcają do wypowiedzenia się w ankiecie. - Na jakich działaniach powinniśmy się skupić? A może warto do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR) wpisać nowe pomysły?

Mieszkańcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji i innych podmiotów, zainteresowanych Śródmieściem i jego funkcjonowaniem, mogą wypowiedzieć się na temat dotychczasowego przebiegu procesu rewitalizacji, a także zgłosić opinie i pomysły na kolejne lata. Ankieta to pierwszy etap, bo organizatorzy mają w planach także wywiady indywidualne i grupowe, spacer badawczy i warsztaty poświęcone konkretnym zagadnieniom. Zebrane w ten sposób opinie i pomysły zostaną wykorzystane w pracach nad modyfikacją i uzupełnieniem Gminnego Programu Rewitalizacji.

Formularze ankiety dostępne są w formie papierowej w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 oraz ul. 3 Maja 22 i kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 18. Tam też będą zbierane do 13 września. Swoją opinię można wyrazić także TUTAJ poprzez formularz online.