Tłumy głównie młodych ludzi. Ciekawe stoiska. Gołym okiem było widać, że wystawcom zależy. Szukali możliwości dotarcia do potencjalnych pracowników. W czasach, gdy bezrobocie w dużych miastach sięga maksymalnie 3% firmy muszą o nich zabiegać. Jeśli nałożymy na to rozwój nowoczesnych technologii, ekspansję pokolenia Z, dla którego praca nie jest najistotniejszym elementem życia, to zrozumiemy dlaczego OfferTY są tak ważne. Mamy dzisiaj rynek pracownika i jeśli chce się go pozyskać, to trzeba coś zaoferować. Nie tylko etat i stałą pensję, ale też perspektywę dalszego rozwoju. I właśnie ten temat dominował na bydgoskich targach.
Ponad 60 wystawców, duży wybór ofert pracy, ciekawe warsztaty oraz debata "Kariera jest kobietą". W czwartek (23 listopada) w hali Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy zorganizowano Targi Pracy Offerty.
Wśród wystawców były przedsiębiorstwa z różnych sektorów, w tym z obszaru IT, finansów, inżynierii, marketingu, HR-u i wielu innych. To okazja, aby spotkać przedstawicieli tych branż, dowiedzieć się o aktualnych trendach i poznać ich oferty pracy.
- Targi Pracy Offerty organizowane są po raz 17-sty. Przez te lata wyrobiły sobie dobrą markę i właśnie dlatego frekwencja była imponująca - mówi Monika Żuchlińska z Uniwersytetu WSB Merito, który jest współorganizatorem targów. - Nawet niesprzyjająca aura i brak tramwaju, który dojeżdża do hali Łuczniczka nie zniechęciły odwiedzających. Na targach pojawili się nie tylko studenci, ale także wielu mieszkańców i to w różnym wieku.
Jedną z atrakcji było interaktywne miasteczko Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy z wiernie odtworzoną celą więzienną. Odwiedzający Offerty mogli wziąć udział w warsztach z pierwszej pomocy oraz spróbować swych sił w krótkim szkoleniu z samoobrony. Instruktorami byli członkowie grupy interwencyjnej Służby Więziennej.
Bydgoskie Targi Pracy Offerty to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w województwie kujawsko-pomorskim. Organizatorem spotkań jest Porozumienie Bydgoskich Biur Karier, skupiające przedstawicieli 6 uczelni wyższych: Collegium Medicum UMK, Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, Politechniki Bydgoskiej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu WSB Merito i Wyższej Szkoły Gospodarki. W ubiegłym roku targi odwiedziło około 4 tysięcy osób.