Głównym zadaniem Funduszu Rozwoju jest wspomaganie inwestycji w przedsiębiorstwach.
- Pożyczki dla firm mają przede wszystkim stymulować rozwój naszych Małych i Średnich Przedsiębiorstw, na przykład poprzez wprowadzenie nowej działalności, różnego rodzaju innowacji, czy też całkowite przebranżowienie - mówi Kamila Radziecka, prezes KPFR.
Co ważne spółka w nowej perspektywie unijnej na lata 2021-2027 zmieni znacząco swoją ofertę. Na pożyczki mogą liczyć nie tylko przedsiębiorcy.
- Także samorządy, przedsiębiorstwa komunalne i wspólnoty mieszkaniowe. Na najbliższe lata głównym celem do osiągnięcia będzie nie tylko dalsze wsparcie przedsiębiorczości, ze szczególnym naciskiem na innowacje, cyfryzację czy nowoczesne technologie, ale także ochrona klimatu poprzez inwestycje w termomodernizację, OZE, wymiana źródeł ciepła na nowsze itd. - tłumaczy Kamila Radziecka.
Przypomnijmy, że Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju w Toruniu, utworzono sześć lat temu, a od stycznia 2022 roku jego zakres działalności został rozszerzony o Regionalne Obserwatorium Gospodarcze, które pełni kilka ważnych funkcji tj. rozpoznanie potrzeb, problemów, oczekiwań środowiska gospodarczego i naukowego, prowadzenie działalności analitycznej oraz formułowanie rekomendacji działań na rzecz rozwoju gospodarczego naszego regionu.