Rok kobiet! Znamy nazwiska liderek list Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Rady Miasta Torunia

Puls Dnia
Biznes Ludzie
m
Fot. Tomasz Wersocki

Nasz sejmik wojewódzki ustanowił rok 2024 Rokiem Kobiet Odważnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Trzeba przyznać, że na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Torunia też mamy prawdziwy rok kobiet. Portal kujawy-pomorze.info dotarł do list KO – panie są liderkami w okręgach wyborczych, a sam układ list to niewątpliwie nowe otwarcie!

Kto więc znalazł się na pierwszych trzech miejscach list Koalicji Obywatelskiej w okręgach wyborczych do RMT?

  • W okręgu nr 1 (Podgórz, Stawki, Skarpa) jedynką jest Anna Szytniewska, koordynator ds. pielęgniarstwa – czyli naczelna pielęgniarek - w szpitalu na Bielanach. Dwójką jest Piotr Drążek, sekretarz toruńskiej Platformy Obywatelskiej, a trójką Bartłomiej Jóźwiak, radny Torunia.

 

  • W okręgu nr 2. (Bydgoskie) jedynką jest Magdalena Cynk – Mikołajewska, szefowa Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego, kompozytorka, pedagog. Dwójką został Paweł Gulewski, do niedawna zastępca prezydenta Torunia, a trójką Michał Wojtczak.

 

  • W okręgu nr 3 (Chełmińskie, Wrzosy) jedynka to Edyta Macieja-Morzuch, dyrektorka Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego, między innymi pomysłodawczyni i menedżerka wielu wydarzeń kulturalnych, na których od lat bawią się torunianie. Dwójka to radny i wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia Michał Rzymyszkiewicz.

 

  • W okręg nr 4 (Jakubskie, Rubinkowo) jedynką  jest Agnieszka Wasita, radca prawny, działaczka samorządowa, szefowa Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, dwójką radny Łukasz Walkusz, również wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia, a trójką – radny Jakub Hartwich.

Wybory już 7 kwietnia. W Toruniu zanosi się na bardzo ciekawą kampanię, nie tylko prezydencją, ale też - jak widać - do rady miasta. Listy KO do RMT w sobotę (10.02) zatwierdzał jeszcze będzie zarząd regionu.