Agendę konferencji organizowanej 10 czerwca podzielono na blok finansowy oraz technologii. W pierwszym z nich uczestnicy wydarzenia zapoznają się z tym, w jaki sposób można otrzymać środki w bieżącej perspektywie finansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Kujaw i Pomorza. Prelegenci w bloku technologicznym opowiedzą, m.in. o stosowaniu technologii wodorowych i ich wykorzystaniu.
Na wydarzenie organizowane w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Toruniu przy ul. Włocławskiej obowiązują zapisy online TUTAJ. "Transformacja energetyczna i źródła jej finansowania" odbędzie się 10 czerwca w godz. 9.30-16 w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii. Uczestnicy wydarzenia skupią się na transformacji energetycznej i możliwych form jej finansowania. Konferencję podzielono na dwa bloki: technologii oraz finansowania.
- BLOK TECHNOLOGII
– rozumiany też jako rozwiązania dla biznesu, wśród których po raz pierwszy poruszymy zagadnienia technologii wodorowych i ich wykorzystania, aktualizacji wymogów związanych ze Zrównoważonym Rozwojem (ESG) czy procesów dekarbonizacji.
„Polska Strategia Wodorowa do 2030 roku z perspektywą do 2040 roku” (PSW) to kluczowy dokument strategiczny, wyznaczający najważniejsze cele związane z rozwojem gospodarki wodorowej w Polsce oraz wskazujący niezbędne działania do ich realizacji. Strategia ta stanowi element szerszych inicjatyw na poziomie krajowym, europejskim i globalnym, ukierunkowanych na tworzenie niskoemisyjnej gospodarki. To właściwy czas by w ramach inicjatyw takich jak EUSEW rozmawiać o tym co dla przyspieszenia procesów transformacji energetycznej ważne.
Rok 2025 to przełomowy moment dla raportowania ESG w Polsce i UE. Firmy muszą dostosować się do nowych, bardziej szczegółowych i rygorystycznych wymogów raportowania zrównoważonego rozwoju, co wymaga zmian w strategiach, procesach i systemach zarządzania. Niedostosowanie się do tych regulacji niesie ryzyko sankcji finansowych i prawnych, ale jednocześnie stwarza szansę na budowanie przewagi konkurencyjnej poprzez transparentność i odpowiedzialność społeczną. Jednocześnie w 2025 roku następuje znaczące poluzowanie restrykcji dotyczących raportowania ESG w Unii Europejskiej, w tym w Polsce, głównie za sprawą pakietu uproszczeń zwanego Omnibus I oraz propozycji zmian w dyrektywie CSRD. Jakie skutki te zmiany przyniosą przedsiębiorcom i innym zainteresowanym podmiotom? O tym opowiedzą eksperci spotkania.
- BLOK FINANSOWANIA
– nasi prelegenci powiedzą o dostępności środków w bieżącej perspektywie finansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Kujaw i Pomorza, dofinansowaniu na szczeblu krajowym czy w ramach programów ramowych Komisji Europejskiej.
Wydarzenie ma na celu przybliżenie przedsiębiorcom, w szczególności przedstawicielom sektora mikro, małych i średnich firm, dostępnych instrumentów finansowych, które mogą wspierać transformację w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz wpłynąć na zwiększenie ich konkurencyjności.
To również spotkanie dla wszystkich tych podmiotów, które planują inwestycje w poprawę efektywności energetycznej, zmniejszenie emisji, a także wdrożenie technologii sprzyjających ochronie środowiska.
Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się TUTAJ
CZYTAJ WIĘCEJ: