Debaty, warsztaty, film, muzyka. Przystanek JPII w Toruniu, czyli młodzi o świecie

Region Raport
Styl Życia
Autor
Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu
Fot. Facebook ECWM w Toruniu

Jakie widzą zagrożenia, a jakie wyzwania, jeśli chodzi o naszą przyszłość? Jak patrzą na świat? Co jest dla nich ważne? W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego pojawiło się wydarzenie inne niż dotąd – skierowane do młodzieży, która zastanawia się i nad swoim miejscem w świecie, i nad przyszłością tego świata. Podczas Przystanku JPII – bo tak nazywa się ta impreza - nie zabraknie też jednak dobrej zabawy.

Przystanek JPII „Wiara, kultura, dobro” zaplanowano na czwartek, 6 czerwca – start od godz. 15.00. Impreza potrwa do 21.00, a odbędzie się na terenie Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży przy Woli Zamkowej w Toruniu, czyli bardzo ciekawie zaaranżowanej przestrzeni tuż przy starówce, którą na pewno warto odwiedzić.

Jaki jest program Przystanku JPII?

Tematyka paneli dyskusyjnych jest bardzo szeroka. Mowa będzie i o sztucznej inteligencji w naszej codzienności, i o ekologii w nauczaniu św. Jana Pawła II, i o wolontariacie, i o pokoju, wolności oraz demokracji, i o relacjach między nauką a religią, i o sporcie, w kontekście papieża Jana Pawła II jako kibica.

O 18:00 wystartuje projekcja filmu „Outcasts (Wygnańcy) Szare Anioły” – opowieści o historii ojców franciszkanów, pracujących w najtrudniejszych miejscach na świecie - w więzieniu w Centralnej Ameryce, na ulicach Londynu i Nowym Jorku , w niebezpieczne dzielnicach miast Irlandii.

Z kolei o 19:30 rozpocznie się koncert Jazz & Spirit, który organizatorzy traktują jak rozgrzewkę przed Song of Songs. Wystąpią znani jazzmani (m.in. Wojciech Konikiewicz), a także Stan Fortuna, amerykański zakonnik i gwiazda muzyki chrześcijańskiej.

Kogo spotkamy na Przystanku JPII?

Obok gwiazd muzyki na Przystanku JPII spotkamy również ciekawych dyskutantów z równych dziedzin. W debatach wezmą udział m.in. popularny w całej Polsce intelektualista, ekspert zajmujący się  sztuczną inteligencją, kognitywistyką i technologiami neurokognitywnymi prof. Włodzisław Duch, astrofizyk prof. Piotr Homola, popularny toruński lekarz i literat, dr Janusz Czarnecki, czy też historyk, dr Ewelina Gdaniec.

– Przystanek JPII to zaproszenie do dyskusji, do refleksji, ale też do  dobrej zabawy podczas koncertu „Jazz&Spirit”, który – jestem o tym przekonany! – porwie wszystkich. Do zobaczenia na Woli Zamkowej – powiedział serwisowi kujawsko-pomorskie.pl marszałek Piotr Całbecki.

Jak się zarejestrować na Przystanek JPII?

Z programem imprezy można się zapoznać TUTAJ
Formularz złoszeniowy znaleźć można TUTAJ

Na zdjęciu - siedziba Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży