Atrakcyjne pożyczki i inkubatory. Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Biznes Wsparcie
Autor
Zdjęcie prezentuje siedzibę Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego
Mariusz Załuski

- W sumie w latach 2014-2020 udzieliliśmy blisko 2000 pożyczek na sumę 553 mln złotych. 


Plany na najbliższą perspektywę, to wprowadzenie na rynek 750 mln złotych, m.in. na pożyczki rozwojowe, modernizację energetyczną budynków i ekopożyczki – podsumowywała osiągnięcia i cele Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego  na jednym ze spotkań biznesowych jego prezes, Agnieszka Wasita.
 

Wspieranie powstawania i rozwoju przedsiębiorczości, ale także rozwoju ekonomii społecznej na terenie kujawsko–pomorskiego – to podstawowe cele działalności Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Jak Fundusz je realizuje? Przede wszystkim poprzez ułatwianie dostępu do finansowania, szkoleń, doradztwa, infrastruktury okołobiznesowej oraz współdziałania nauki i biznesu.

I robi to już przez blisko dwie dekady, bo Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. został utworzony w roku 2004 roku przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Samorząd jest też jego udziałowcem. Fundusz nie jest spółką komercyjną, a zysk przeznaczany jest na działalność statutową i podwyższanie kapitału pożyczkowego.

Główna działalność Spółki to udzielanie pożyczek mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z województwa kujawsko-pomorskiego - ze środków europejskich oraz własnych. Fundusz 
prowadzi też Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Swoje miejsce znajdują tu początkujące firmy, które oprócz dużych zniżek w czynszu otrzymują w pełni wyposażone biura (meble, sprzęt komputerowy). Mogą też skorzystać z opcji wynajęcia biurka w open space.


 

Prezes: Agnieszka Wasita

Dane teleadresowe:
ul. Sienkiewicza 38
87-100 Toruń
tel. (56) 475 62 90, e-mail: biuro@kpfp.org.pl