Japonia – przemysłowy i technologiczny gigant, kojarzący się raczej z importem wysoko zaawansowanych technicznie produktów, niż z eksportem. A jak wyglądają szanse eksportowe w Kraju Kwitnącej Wiśni? Na przykład firm z kujawsko-pomorskiego? Na seminarium „Japonia – rynek otwierający się na polski biznes" zaprasza Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów. Z programu seminarium wynika, że będzie i ciekawie, i bardzo użytecznie.
Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu przygotowało cykl seminariów – i eksportowych, i inwestycyjnych. Seminaria eksportowe (najbliższe odbędzie się już 28 września 2023 roku) mają specjalistycznych charakter, a prelegenci reprezentują przeważnie instytucje i agencje rządowe.
28 września – kierunek Japonia
Tematem najbliższego seminarium będzie Japonia – jako rynek otwierający się na polski biznes. Spotkanie przygotowano w Hotelu Filmar w Toruniu, 28 września (od 9.30 do14.45). Seminarium rozpocznie Eliza Klonowska-Siwak, Dyrektor Departamentu Expo Osaka (Polska Agencja Inwestycji i Handlu), wykładem o nieco ogólniejszej perspektywie: „Japonia jako rynek perspektywiczny dla rozwoju polskiego eksportu. Wymiar kulturowy kontaktów biznesowych z Japonią”.
Potem kilku ekspertów omówi ważne aspekty handlu z Japonią. Podinspektor Mariusz Kowalski, kierownik Oddziału Celnego we Włocławku, przedstawi „Warunki dostaw towarów do Japonii: sytuacja w regionie, zasady dokonywania eksportu, procedury celne wywozowe, dokumenty, wymogi”. Grzegorz Sinacki, główny specjalista w Departamencie Handlu i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii, zaprezentuje wykład „Eliminacja barier w handlu z Japonią: działania Ministerstwa Rozwoju i Technologii dotyczące wsparcia przedsiębiorców. Portal wsparcia: Access2Markets”.
W drugiej części seminarium usłyszymy jeszcze Karola Kępkę, Dyrektora Regionalnego Biura Sprzedaży w Warszawie Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE S.A.) z prezentacją „Minimalizacja ryzyka i zabezpieczeń transakcji handlowych polskich firm w Japonii” oraz dr. Filipa Kalinowskiego, eksperta ds. rynków finansowych w Biurze Współpracy na Rynkach Finansowych BGK.
Dodajmy, że dzięki uprzejmości KPCOIiE, seminarium zamknie prezentacja portalu kujawy-pomorze.info, unikatowego w swojej formule serwisu regionalnego poświęconego gospodarce.
Jak się zarejestrować na seminarium?
Rejestracja uczestników jest możliwa wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza, dostępnego na stronie K-PCOIiE. Formularz:
TUTAJ
Organizatorzy proszą o zgłaszanie uczestnictwa do 26 września 2023 roku (liczba uczestników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.)
Kontakt w sprawie seminarium:
Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-PCOIE)
eksport@kujawsko-pomorskie.pl, tel. 56 62 18 751, 443, 495.
Jakie są plany K-PCOIiE?
„Japońskie” seminarium to tylko jedno wydarzenie z całego cyklu, który zaproponowało K-PCOIiE.
Kolejne wydarzenia dla eksporterów odbędą się:
- 19.10.2023 - Hotel Filmar w Toruniu
- 16.11.2023 - Hotel City w Bydgoszczy
A dla inwestorów/Jednostek Samorządu Terytorialnego:
- 21.09.2023 - Hotel Filmar w Toruniu
- 12.10.2023 - Hotel City w Bydgoszczy
- 21.11.2023 - Hotel Filmar w Toruniu