W Toruniu ruszą dostawy jedzenia z Wolt i Bolt Food. Sprawdzamy, jakie możliwości mają torunianie zamawiania jedzenia "na aplikację"

Biznes Region
Styl Życia
x

W Toruniu można zamawiać jedzenie z lokalnych restauracji za pośrednictwem dwóch nowych aplikacji: Wolt i Bolt Food. Sprawdzamy, jakie są możliwości zamawiania w Toruniu jedzenia "na aplikację".

Fińska firma Wolt do Polski dotarła w sierpniu 2018 roku. Tpruń jest 15 miastem w Polsce. Aplikacja stawia na jakość miejsc, gdzie można zamówić jedzenie. Restauracje w aplikacji są wybierane spośród miejsc o najwyższych notowaniach. Klienci z Torunia korzystający z platformy Wolt mogą wybierać dania ze znanych sieci gastronomicznych oraz z lokalnych restauracji. Kurierzy muszą świetnie mówić po polsku.

Aby lepiej zapoznać się z aplikacją i odkryć toruńską gastronomię, Bolt Food przygotował zniżki oraz darmowe dostawy. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem, firma rozpoczyna rekrutację pierwszych w Polsce krytyków kulinarnych - amatorów, którzy będą oceniać jakość jedzenia z restauracji dostępnych w aplikacji. W Toruniu na otwarcie dostępnych będzie kilkadziesiąt restauracji, a kolejne lokale będą sukcesywnie dodawane.

 

W jaki sposób można zamawiać jedzenie "na aplikację"?

Praktycznie w każdym przypadku, niezależnie od firmy, do złożenia zamówienia z restauracji dostępnej na platformie, należy pobrać aplikację na smartfon i dodać kartę płatniczą. Wyszukujemy ulubioną restaurację lub kategorię potraw i zaznaczyć w aplikacji wybrane dania. Zamówienie dostarcza kurier lub odbieramy je osobiście. Zamówienia można złożyć także na stronie internetowej.

 

Jakie firmy działają w Toruniu?

  • Glovo

Na stronie internetowej znajduje się oferta kilkudziesięciu restauracji w Toruniu. Firma działa już w 26 krajach. Poza restauracjami ma w ofercie również dostawę rzeczy ze sklepów, supermarketów, kwiaciarni i aptek. Ceny dostawy są uzależnione od tego, jak duży dystans do pokonania ma kurier. Możliwe są także dostawy gratis.

  • Pyszne.pl

Jeżeli mieszkamy w centrum Torunia, to znajdziemy tu ofertę blisko 100 restauracji. Portal powstał w Polsce kilka lat temu. Dzięki serwisowi możemy szybko zamówić jedzenie z jadłodajni w pobliżu. Możemy również wybrać nasze ulubione smaki i kuchnie. Koszty dostawy mogą różnić się w zależności od firmy. Wpływa na nie kilka czynników: odległość restauracji od lokalizacji klienta, pora dnia i dzień tygodnia.

  • Uber Eats

Bardzo prosta w obsłudze aplikacja, która jest zintegrowana z kontem Uber. Na toruńskiej stronie znajduje się oferta około 50 restauracji. Zamówione jedzenie przywożone jest przez dostawców samochodem, rowerem lub skuterem. Oprócz jedzenia z restauracji możemy również zamówić desery, pieczywo, a także alkohol. Możliwe są większe zamówienia, na przykład do biura lub na imprezy.

  • Jedz co chcesz

Firma działająca na terenie Torunia. Nie posiada aplikacji, a jedynie stronę internetową. Znajdziemy tam ofertę 25 restauracji. Zamówienia realizowane są w ciągu 60 minut. Koszt dostawy liczony jest w zależności od miejsca, do którego dostarczona ma być jedzenie.


Rezerwacja "na aplikację"

Na portalu Zjedz.my nie można zamówić dowozu jedzenia. Oferuje on dokonanie rezerwacji w wybranym lokalu. Można także zamówić w nim konkretne danie, które będzie gotowe na wybraną przez nas godzinę. Jest to wielkie ułatwienie, szczególnie wtedy, gdy chcemy zjeść na przykład obiad w weekend na starówce. Unikniemy długich poszukiwań wolnego stolika. W ofercie znajduje się około 20 propozycji rezerwacji.


Tanie jedzenie "na aplikację"

Ideą powstania tych aplikacji jest idea niemarnowania żywności. Dzięki nim można zamawiać niewykorzystane jedzenie z pobliskich restauracji i barów. Placówki gastronomiczne odsprzedają jedzenie po preferencyjnych cenach, by nie lądowało w koszu. Czasami można je kupić nawet o 70 proc. taniej. Popularnymi w Polsce aplikacjami do sprzedaży niewykorzystanego jedzenia są Foodsi i To Good to Go. Warto regularnie sprawdzać ich ofertę, by upolować okazję. Zamówienia odbierane są we wskazanym przez lokal terminie. W ofercie aplikacji ratujących żywność znajdują się także sklepy.