Food halle w kujawsko-pomorskim. Już wkrótce otwarcie drugiego obiektu

Biznes Opinie
#
Fot. Hala Targowa w Bydgoszczy

Jeszcze niedawno nie mieliśmy w regionie żadnego food hallu, a już wkrótce będą dwa. Pod koniec lipca został otwarty food hall w Bydgoszczy. Jeszcze w tym roku ma zacząć działanie taki obiekt w Toruniu.

 

Food halle to obiekty gastronomiczne, gdzie pod jednym dachem działa kilka tzw. foodboxów serwujących dania różnych kuchni oraz alkoholi. Zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że najemcy mają niższe koszty, a do tego mogą skupić się na przygotowywaniu potraw. Innym plusem takich obiektów jest też to, iż każdy znajdzie coś dla siebie. Food halle często są urządzane w odrestaurowanych starych budynkach, co sprawia, że mają swój unikalny klimat.

 

W Bydgoszczy food hall już działa

Pierwszym food hallem w naszym regionie jest Hala Targowa Bydgoszcz przy Podwalu. Do otwarcia obiektu doszło 4 sierpnia tego roku. Odwiedzający to unikalne miejsce mogą skorzystać z oferty dwunastu punktów, wśród których znajdują się najemcy serwujący m.in. dania kuchni włoskiej, japońskiej, amerykańskiej i meksykańskiej, ponad goście mogą udać się do cocktailbaru.

Skąd wziął się pomysł na otwarcie food hallu? - Jeden ze współwłaścicieli odwiedzał Bydgoszcz i bardzo spodobało mu się to miejsce. Zainspirowany food hallami w innych krajach marzył, aby uruchomić coś takiego w Bydgoszczy. Po rozmowach z miastem, konsultacjach społecznych oraz długim remoncie pod okiem konserwatora zabytków marzenie się spełniło - mówi w rozmowie z portalem kujawy-pomorze.info menadżerka Hali Targowej Ewa Pierucka.

Obiekt coraz bardziej umacnia się w świadomości bydgoszczan, którzy przychodzą tam nie tylko na obiady, ale także spędzać czas ze znajomymi. - Przychodzi do nas dużo osób pamiętających, jak wyglądała Hala Targowa przed renowacją i są pod wrażeniem efektu. Otwieramy się codziennie o 12:00, zatem nasza oferta kierowana zarówno do fanów lunchu, obiadu, jak i kolacji kolacji. Działamy 7 dni w tygodniu - opowiada Pierucka.

Bydgoski food hall to nie tylko miejsce, gdzie można zjeść, ale także wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

 - Organizacja eventową przyciąga do nas coraz więcej osób. Mamy za sobą m.in. pub quizy, koncerty muzyki na żywo, warsztaty, spotkania oraz targi. Chcemy, aby oferta gastronomiczna była z czymś połączona. Przed nami targi rękodzieła, co poniedziałek zapraszamy na projekcje filmów. Zawsze staramy się coś ciekawego zaproponować - mówi Ewa Pierucka.

A co o Hali Targowej sądzą klienci? W wizytówce Google obiekt ma 414 opinii i średnią ocen 4,1. Goście cenią sobie m.in. obecność kuchni z różnych stron świata, a także klimat i wystrój miejsca. Wsród wad padają np. brak dogodnego parkingu, duża zajętość stolików oraz ceny.

 

Food hall w Toruniu

W połowie listopada za pośrednictwem mediów społecznościowych o planach otwarcia food hallu w Toruniu poinformowała Galeria Smaku Kopernika. Obecnie lokalizacja oraz data otwarcia obiektu są owiane tajemnicą, a właściciele poszukują najemców.

Wiadomo, że pierwszym lokalem będzie JagPoint Toruń, a więc stanowisko serwujące koktajle oparte o niemiecki likier ziołowy Jägermeister. Jak przekazali nam właściciele Galerii Smaku Kopernik, wszystkie informacje będą stopniowo podawane do publicznej wiadomości.

 

Food halle w Polsce

Największym food hallem w Polsce jest ten zlokalizowany w Warszawskiej Fabryce Norblina przy ulicy Żelaznej. Mieści się w pięciu zabytkowych halach na powierzchni 3,2 tys. mkw. Na tej przestrzeni działają 23 koncepty. Jednym z najbardziej kultowych food halli w Polsce jest Hala Koszyki, gdzie food hall działa od 2016 roku. Do tego food halle działają m.in. w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.