Wyprawka szkolna. Coraz mniej czasu na złożenie wniosków. ZUS przypomina o ważnym terminie

Styl Życia
Autor
#
Fot. 123rf

Wnioski o wyprawkę 300 plus dla dziecka w ramach programu "Dobry Start" można składać jedynie do 30 listopada. Dotychczas na konta rodziców i opiekunów dzieci trafiło ponad miliard złotych. 

Większość rodziców i opiekunów złożyła już wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry start". Na konta rodziców i opiekunów trafiło dokładnie 1 mld 357 mln zł. Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o świadczenie 300 plus, mają czas tylko do końca listopada. 

 - Po tej dacie złożenie dokumentu będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada. W innym przypadku, gdy rodzic przeoczy termin i wniosek wyśle później, to niestety nie otrzyma już świadczenia- mówi Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.


Jak złożyć wniosek o świadczenie?

Wnioski o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie online:

  • przez aplikację mZUS, 
     
  • Platformę Usług Elektronicznych ZUS,  
     
  • bankowość elektroniczną,
     
  • portal Emp@tia. 

ZUS zachęca do składania wniosków przez aplikację mZUS, gdzie większość danych jest już z automatu uzupełniona, dzięki czemu występuje mniejsze ryzyko popełnienia błędu - dodaje Krystyna Michałek.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start", także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia, znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS. Jest tam widoczny status obsługi wniosku, jak również szczegółowe informacje o świadczeniu. Wystarczy zalogować się na swój profil na PUE ZUS i przejść do zakładki „Dobry start”.
 
Przypomnijmy, że świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje raz w roku  na uczniów do 20. roku życia, a jeśli mają orzeczoną niepełnosprawność- do ukończenia 24. roku życia. 300 zł nie przysługuje na dzieci uczące się w zerówkach, ani dla studentów, nawet jeśli są w wieku uprawniającym do świadczenia.