O rozwoju regionów na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej w Brukseli

Region Raport
Biznes Ludzie
Autor
#
Fot. UMWK-P

Marszałek Piotr Całbecki wziął udział wczoraj (6.12) w posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej Europejskiego Komitetu Regionów (ECON). Dziś natomiast wraz z grupą członków Europejskiego Korpusu Radnych Gmin i Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbył wizytę studyjną w głównych instytucjach Unii Europejskiej.

 

Z punktu widzenia naszego regionu wczorajsze posiedzenie ECON było dość istotne. Tematyka spotkania dotyczyła małych i średnich przedsiębiorstw oraz projektu dyrektywy dotyczącej wspólnych zasad kalkulacji podstawy opodatkowania dla firm na terenie Unii Europejskiej (dyrektywa BEFIT). Dyskusja toczyła się również wokół przyszłości jednolitego rynku krajów europejskich oraz przyjętych przez UE celów zrównoważonego rozwoju.

Fot. UMWK-P

 

Ponadto dziś (7.12) instytucje brukselskie wizytował Korpus Radnych z naszego regionu. 

– Ta wizyta członków Korpusu Radnych w Brukseli jest m.in. pierwszym etapem konsultacji w sprawie opinii na temat przyszłości wspólnej polityki rolnej. Zważywszy na to, jak ważną gałęzią gospodarki w naszym regionie jest rolnictwo, a także na to, jak wielu obecnych tu radnych reprezentuje środowiska wiejskie, ich głos jest dla mnie bardzo ważny – tłumaczył Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. 

Przypomnijmy, że Europejski Korpus Radnych zrzesza przedstawicieli samorządów lokalnych. Organ powołano w lipcu br., a  gremium ma na celu m.in. wspierać samorząd województwa w działaniach i projektach na forum europejskim.

 

Mat. przygotowano na podstawie informacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu