W Tucholi otwarto nowy supermarket - pierwszy sklep sieci Lidl Polska. Będzie to siódmy sklep wielkopowierzchniowy w tym mieście

Region Raport
Biznes Ludzie
x

Już od 6 rano tłumy tucholan ustawiły się przed wejściem do nowego supermarketu, by skorzystać z promocji, które przygotowano na otwarcie. Od czwartku 7 grudnia mieszkańcy Tucholi mogą robić zakupy w nowym sklepie sieci Lidl Polska. Prace budowlane trwają w jeszcze dwóch miastach na Kujawach i Pomorzu.

Nowy Lidl w Tucholi przy ul. Świeckiej ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą około 1070 metrów kwadratowych. Znalazło tu pracę 17 osób. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z parkingu. Sklep oferuje spożywczo-przemysłowe.

W województwie kujawsko-pomorskim Lidl Polska posiada około 50 sklepów. Stara się inwestować w miejscowościach powyżej 8 tys. mieszkańców. Obecnie powstają kolejne sklepy w Barcinie i Żninie.

 

Kolejny supermarket w Tucholi

Mieszkańcy Tucholi nie mogą narzekać na brak dużych sklepów. Do tej pory mogli robić zakupy w Dino, Netto, Polomarkecie, Społem i dwóch Biedronkach. To już siódmy sklep wielkopowierzchniowy w tym 13-tysięcznym mieście. W Wąbrzeźnie, które posiada identyczną liczbę mieszkańców, jest taka sama liczba takich sklepów. Mamy tutaj Biedronki, Dino, Lewiatana, Lidla, Netto i Polomarket. Porównywalne wielkością Lipno może pochwalić się aż dziewięcioma tego typu placówkami sieci Biedronka, Dino, Lewiatan, Lidl i Netto.

O sklepach innych sieci handlowych powstających w regionie pisaliśmy TUTAJ.