Tyrolka, ścianka wspinaczkowa i plac zabaw dla najmłodszych. Postępują prace przy rewitalizacji Kanału Bydgoskiego

Puls Dnia
Styl Życia
#
Fot. UMB

W Bydgoskim Budżecie Obywatelskim na ten rok przeznaczono 16 mln złotych. Cały czas trwają prace w otoczeniu Kanału Bydgoskiego. Niedaleko ulicy Czarnej wykonano już wykopy pod tyrolkę. To jednak nie koniec atrakcji w ramach kompleksowej rewitalizacji tej części miasta. 

 

 - Pracujemy nad kompleksową rewitalizacją otoczenia Kanału Bydgoskiego. Finalizujemy wiele ważnych inwestycji, kolejne są w przygotowaniu. Równocześnie powstaje kompleksowa koncepcja jeszcze lepszego wykorzystania terenów znajdujących się nad brzegami Kanału - informuje bydgoski Urząd Miasta. 

Już w poprzednim roku w otoczeniu kanału zrealizowano kila ważnych inwestycji, których łączny koszt to 10 mln złotych. Były to m.in. modernizacja śluz Starego Kanału Bydgoskiego, umocnienie brzegów po stronie Wilczaka, budowa ścieżek pieszo-rowerowych na Miedzyniu, Flisach i Osowej Górze, budowa placu zabaw na Okolu (I etap) oraz dosadzenie drzew i krzewów. Aktualnie inwestycją, która w przyszłości zagości na dobre nad Kanałem Bydgoskim, będzie tyrolka. Wykonano już niezbędne wykopy pod tą inwestycję obok placu zabaw tuż przy V śluzie nad kanałem. Jak podkreślają bydgoscy urzędnicy: "Tyrolka jest bezpieczną formą zabawy. Lina jest rozpięta na takiej wysokości, że nawet gdyby zdarzył się upadek, nie będzie miał groźnych konsekwencji - siedzisko wózka będzie osadzone nisko, na wysokości zaledwie jednego metra nad ziemią".

Z kolei między ul. Nakielską i V śluzą przy Czarnej Drodze powstanie ścianka wspinaczkowa. Będzie ona w formie około 2,5-metrowej - imitującą naturalną - skały. To dla trochę starszych. Jednak tuż obok najmłodsi będą mogli skorzystać z podobnej konstrukcji - tyle że jedno metrowej. Poza tym wybudowane zostanie boisko do gry we francuskie bule. Wokół tego miejsca w projekcie zaplanowano postawienie m.in. ławek, stolika rekreacyjnego oraz tablicy informacyjnej.

 

Budżet Obywatelski działa w naszym regionie od kilkunastu lat. Cieszy się bez mała dużą popularnością wśród mieszkańców m.in. Bydgoszczy, Torunia czy Grudziądza. Wyniki ostatniego głosowania w ramach BBO można zobaczyć TUTAJ