Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego wystartowało! Za nami pierwsze wielkie koncerty - we Włocławku i Bydgoszczy. DUŻO ZDJĘĆ

Region Raport
Biznes Ludzie
Autor
Fajansowe Sny we Włocławku
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Jak zwykle razem z czerwcem wystartowało Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego! Za nami już dwa z pięciu najważniejszych koncertów w – w Bydgoszczy i Włocławku. Ruszyła też wystawa Galerii Rusz. Plany mogła pokrzyżować pogoda, ale organizatorzy - samorząd województwa - zdążyli przenieść imprezy do hal. Ruszyła też wielka objazdowa wystawa Galerii Rusz. Już w niedzielę kolejny wielki koncert – tym razem Grudziądz.

O całym wojewódzkim świętowaniu już szeroko informowaliśmy. To niespotykany w skali kraju cykl imprez, z pięcioma megakoncertami i masą innych atrakcji (czytaj TUTAJ i TUTAJ), odbywający się od 1 do 9 czerwca. To też już tradycja w kujawsko-pomorskim. Gdzie w sobotę bawili się mieszkańcy regionu?

W Bydgoszczy na Wyspie Kina

Koncert Wyspa Kina  został przeniesiony do Hali Sportowo – Widowiskowej Immobile Łuczniczka. Miłośnicy miksu piosenki ze sztuką filmową mogli posłuchać specjalnych aranżacji w wykonaniu Bartka Staszkiewicza i jego zespołu, a na scenie pojawiły się wielkie gwiazdy – m.in. Kayah. 

We Włocławku – Fajansowe Sny

Koncert Fajansowe Sny również został przeniesiony- do Hali Mistrzów. Godzinę rozpoczęcia też zmieniono - na 20:30. Wystąpili artyści kilku pokoleń. Debiutantem na scenie Święta był sam Krzysztof Cugowski. Także dla Urszuli był to pierwszy występ z tej właśnie okazji. Poza tym usłyszeliśmy masę innych gwiazd – m.in. Andrzeja Piasecznego.

W ramach Święta między miastami regionu zaczęła kursować mobilna wystawa Galerii Rusz. W tym roku prezentuje prace inspirowane dokonaniami niezwykłych kobiet, związanych z regionem, w Roku Kobiet Odważnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od 1 do 9 czerwca wystawa będzie gościć w następujących miastach: Włocławku, Grudziądzu, Świeciu, Unisławiu, Ostromecku, Solcu Kujawskim, Bydgoszczy, Toruniu i Inowrocławiu.
 

Dziś kolejne wielkie wydarzenia – m.in. koncerty w Bydgoszczy i Grudziądzu. 

A jak bawili się mieszkańcy regionu? Zobaczcie galerię zdjęć!