Odkrywaj historię murali w kujawsko-pomorskim i wygraj nagrody. Nowe pomysły turystyczne w regionie. Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc

Puls Dnia
Biznes Opinie
W
Fot. UMT

Lato to intensywny okres dla turystyki w naszym województwie. Kujawsko-pomorskie może się poszczycić bogatą i zróżnicowaną listą miejsc, które warto odwiedzić. W związku z tym realizowane są liczne projekty mające na celu promocję turystyczną Kujaw i Pomorza, a wśród nich „MURALokacje. Paszport Turystyczny”.

 

„Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc”

Flagowym projektem, który ma na celu promowanie naszego regionu są „Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc”. Inicjatywa Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej to budowa silnych i autonomicznych marek regionalnych. Zgodnie z założeniami, działania dotyczą pięciu rejonów: Kujaw, Pałuk, Borów Tucholskich, Pojezierza Brodnickiego oraz Doliny Dolnej Wisły. Osobnymi markami są Bydgoszcz i Toruń.

Każda z marek ma być „skrojona” pod konkretnych odbiorców, dzięki czemu każdy znajdzie w regionie coś dla siebie. I tak Kujawy są adresowane do seniorów chcących bezpiecznie i aktywnie odpocząć, odzyskać balans życiowy. Pałuki natomiast są dedykowane dla poszerzających horyzonty. Turystyka edukacyjna skierowana jest także do osób dorosłych, przemieszczających się w grupach. Bory Tucholskie to turystyka naturalna dla kochających naturę i przygodę. Dolina Dolnej Wisły jest dedykowana uważnym, wrażliwym oraz ceniącym lokalność.

 

„MURALokacje. Paszport Turystyczny”

Co roku Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w akcji „Paszport Turystyczny”. Motywem przewodnim trwającej od 1 lipca do 6 października 13. edycji są mury. A te są prawdziwym świadkiem dziejów, gdzie historia przenika się ze sztuką. Łącznie uczestnicy gry zobaczą 65 murali związanych z regionem.

Gracze odwiedzając konkretne miejsca, zbierają punkty. Triumfator otrzyma hulajnogę elektryczną, za drugie miejsce przewidziano kamerę GoPro, zaś za trzecie teleskop. Osoby, które zakończą grę na miejscach 4-8 zgarną vouchery upoważniające do pobytu w obiektach turystycznych na obszarach wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego. Przy okazji „MURALokacje. Paszport Turystyczny” uczestnicy mogą brać udział w poszczególnych konkurach organizowanych za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Co znajdziemy na liście murali? Jedną z najciekawszych propozycji jest znajdujący się w Brodnicy mural upamiętniający Annę Wazównę. Sporo murali ujrzymy w Toruniu, gdzie gracze powinni zobaczyć m.in. mural Obywatela G.C., mural o Drugim Pokoju Toruńskim, mural o Toruńskim Elementarzu Polskim, mural „Walka z wiatrakami”, mural „Kopernik i miód”, mural „As lotnictwa” oraz mural „Kobiety toruńskiej niepodległości”.

Ciekawe murale znajdują się także w Bydgoszczy. Tu uczestnicy akcji zdobędą punkty za wizytę np. pod muralem „MARIAN REJEWSKI- ENIGMAtyczna historia”. Na mapie „MURALokacje. Paszport Turystyczny” są też mniej oczywiste kierunki. Do tego grona trzeba zaliczyć mural w podrypińskim Ugoszczu, który upamiętnia wizytę Fryderyka Chopina.

Aplikacja paszportowa jest do pobrania w App Store oraz Google Play.

 

Nowoczesna aplikacja

Jedną z inicjatyw KPOT jest także „Przewodnik po Konstelacjach”, a więc aplikacja mobilna, która umożliwia odkryć bogactwo turystyczne naszego województwa w duchu idei Konstelacji dobrych miejsc. Zawiera propozycje i opisy atrakcji, szlaków kulturowych, a także trasy rowerowe, interaktywną mapę, aktualne wydarzenia oraz wiele innych funkcji, które z pewnością wzbogacą doświadczenia turystyczne użytkowników.  
- Skupiamy się na wyróżnieniu wyjątkowych miejsc, które razem tworzą spójną i atrakcyjną ofertę turystyczną. Nasza aplikacja „Przewodnik po Konstelacjach” doskonale realizuje tę ideę, kierując użytkowników do najważniejszych atrakcji, proponując malownicze trasy rowerowe oraz zachęcając do zwiedzania poprzez gry terenowe. Dzięki niej, zarówno turyści, jak i mieszkańcy mogą odkrywać piękno Kujawsko-Pomorskiego w nowoczesny i angażujący sposób - mówi prezes KPOT Beata Sawińska.

Aplikacja jest do pobrania w App Store oraz Google Play. 

 

CZYTAJ WIĘCEJ: