Nakręcony region. Kujawsko-pomorskie hity filmowe. ZOBACZ SPOTY!

Region Raport
Styl Życia
Autor
m
Kadr z filmu "Maturzysta"

Jeden z promocyjnych hitów Kujaw i Pomorza to filmy reklamowe, za które region zgarnia liczne nagrody. Pisaliśmy nie tak dawno o Krysztale PR czy też laurach na festiwalu EnergaCamerimage. Postanowiliśmy sprawdzić, co ostatnio realizowano na zlecenie Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Wszystkie filmy promowane są w internecie (a zwłaszcza w social mediach) oraz w kinach. 
 

Bilet poproszę!

To cykl filmów o transporcie publicznym w Kujawsko-Pomorskiem, zrealizowanych w ramach kampanii promującej nowe składy kolejowe, jeżdżące w naszym regionie.


Cztery spoty zachęcają mieszkańców kujawsko-pomorskiego w humorystyczny sposób do pozostawienia samochodu i poruszania się nowymi składami PolRegio, a fraza „Bilet Poproszę!” wypowiedziana głosem dziecka, to jeden z charakterystycznych elementów produkcji. Reżyserował Mayo Kucharski, wspierany przez producenta Piotra Szamockiego i dom produkcyjny Proxymedia Films.


Dodajmy, że nowe składy PESA Elf 2 zostały zakupione przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przy wsparciu Funduszy Europejskich.
 

 

Reżyser

To lekko parodystyczny film, zrealizowany przez filmowców o filmowcach, promujący Województwo Kujawsko - Pomorskie. Film zabłysnął w konkursie Fundusze Europejskie w Kadrze w ramach festiwalu EnergaCamerimage, gdzie otrzymał Nagrodę Publiczności oraz Wyróżnienie Jury.


To opowieść o reżyserze, który musi napisać scenariusz w kilka dni, z kreacją aktorską Daśka Kwiatkowskiego (Teatr Polski w Bydgoszczy). Historia obrazuje oblicze przemian województwa pod wpływem Funduszy Europejskich. Reżyserowała Karolina Fronik.
 

 

Maturzysta

To surrealistyczna podróż pociągiem, jako kampania promocyjna… Funduszy Europejskich. Promowane są tu m.in. nowozakupione składy pociągów PESA Elf2.


Aktor Mateusz Tomaszewski wciela się w postać maturzysty, spieszącego się na egzamin. Bohater wyskakuje z auta w ulicznym korku, aby przesiąść się do pociągu. Sceny w pociągu zawierają efekty specjalne, gdyż pociąg w rzeczywistości na planie filmowym… stał w miejscu. Nad pracą ponad 40-osobowej grupy ekipy i aktorów czuwali producenci Michał Grzelak i Piotr Szamocki (Proxymedia Films), reżyserowała Karolina Fronik, autorem zdjęć filmowych był Przemysław Jekosz.