Kilkadziesiąt gwiazd polskiej sceny muzycznej, 5 wielkich koncertów w miastach prezydenckich i kosmiczne atrakcje. Za nami Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego ZDJĘCIA

Region Raport
Styl Życia
Koncert "Pod Wspólnym Niebem"
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Dwa weekendy upłynęły mieszkańcom regionu na świętowaniu 25 rocznicy powstania województwa kujawsko-pomorskiego. Mieszkańcy Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia wzięli udział w koncertach i imprezach związanych z kosmosem i astronomią.

Świętowanie rozpoczęło się 1 czerwca we Włocławku koncertem "Fajansowe Sny", by dzień później przenieść się do Bydgoszczy, gdzie zabrzmiała muzyka filmowa na "Wyspie Kina". Tego samego dnia grudziądzanie mogli podziwiać czołowych polskich artystów w koncercie "Przystań Wolności".

Toruń miastem Kopernika, więc bez odniesień do kosmosu i gwiazd nie mogło się obejść. W sobotę od samego rana torunianie licznie przybyli na piknik do Astrobazy. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Wieczorem torunianie spotkali się na Rubinkowie, by "Pod Wspólnym Niebem" spotkać się z gwiazdami muzyki. Wystąpili Czesław Mozil, Daria ze Śląska, Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Krystian Ochman, Małgorzata Ostrowska, Małpa, Mioush oraz Natasza.

 

Czytaj także: 

 

Inowrocławianie wzięli udział w dwóch imprezach. W Parku Solankowym odbywał się Astrofestiwal. Były symulatory lotów kosmicznych, mobilne planetarium, warsztaty rakietowe, pokazy multimedialne i koncert muzyki elektronicznej pod gwiazdami Przemysława Rudzia. Ostatnią wielką imprezą plenerową Święta Województwa by koncert "Na soli" na inowrocławskim osiedlu Rąbin. Wystąpili między innymi Kasia Kowalska, Michał Szpak, O.S.T.R., Viki Gabor, Natalia Kukulska, Baranovski i torunianka Asia Czajkowska. Koncert poprowadził popularny telewizyjny dziennikarz Maciej Orłoś. Oprawę muzyczną przygotował Michał Rybka z zespołem. Kuratorem imprezy był Jan Świerkowski.

 

W artykule wykorzystano materiały Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.