Catering dietetyczny – moda a może realna potrzeba współczesnej społeczności?

Region Raport
Styl Życia
#
Fot. 123rf

Catering dietetyczny cieszy się coraz większą popularnością. Stąd też lista firm świadczących te usługi stale się powiększa, a oferty są coraz bardziej zróżnicowane  i dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Dlaczego warto zdecydować się na tak zwaną dietę pudełkową? Ile kosztuje taka forma żywienia? Jakie firmy oferują catering dietetyczny na terenie województwa kujawsko-pomorskiego?
 

Zalety cateringu dietetycznego


Wyjaśnijmy na wstępie czym właściwie jest catering dietetyczny. Otóż jest to forma cateringu polegająca na przygotowywaniu i dostarczaniu gotowych posiłków o ustalonej kaloryczności oraz zgodnie z wybranym schematem żywieniowym pod wskazany adres: do domu czy pracy.

Powodów dla których decydujemy się na dietę pudełkową jest wiele:

 • brak czasu na przygotowywanie kilku potraw dziennie lub wystarczającej wiedzy z zakresu odpowiedniego bilansowania i komponowania posiłków,
   
 • problemy z ułożeniem swojej diety z powodu: alergii pokarmowych, nietolerancji, różnego rodzaju chorób układu pokarmowego,
   
 • świadomość społeczna dotycząca zasad zdrowego żywienia i chęć zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych,
   
 • chęć zrzucenia zbędnych kilogramów,
   
 • wygoda i wiele innych. 


I niech nikogo nie zwiedzie słowo „dietetyczny”, które gdzieś tam kojarzy nam się dalej z wyrzeczeniem, ograniczeniem, czymś niezbyt przyjemnym, a nawet niesmacznym. Nic bardziej mylnego. Obecnie firmy świadczące catering dietetyczny zaskakują swoich klientów różnorodną ofertą. Przekonują świeżymi i naturalnymi składnikami, produktami od lokalnych dostawców, starannością przygotowywania posiłków, jakością potwierdzoną certyfikatami, bezpłatną konsultacją z dietetykiem i wygodną dostawą prosto pod drzwi. 


Catering dietetyczny w naszym regionie


W naszym regionie działa wiele firm oferujących catering dietetyczny. Polecamy Waszej uwadze kilka, które naszym zdaniem są godne polecenia.


Clean Diet


Strona wita klienta sloganem: „Catering dietetyczny CleanDiet powstał z miłości do jedzenia. Naszym głównym celem jest tworzenie dań, które nie tylko zaspokoją głód, będą smaczne, ale także odżywią ciało i umysł.” 


W ofercie znajdziecie diety: detox, low carb, special care, paleo, juicy i semi-vege. Wszystkie nie zawierają glutenu i laktozy. Boxy Clean Diet dostępne są od poniedziałku do piątku włącznie (bez weekendów). Ceny są uzależnione od wybranej diety. Zaczynają się od 49 zł a kończą na 89 zł za dzień. Możemy również oszczędzając nieco zamówić pakiet 5, 10, 15 lub 20 dniowy.

 

Elite-Diet


Firma dostarcza posiłki do większości miast w województwie kujawsko – pomorskim. Oferuje wyjątkowo różnorodny catering dietetyczny (kilkanaście diet) z różną kalorycznością.
Wraz z posiłkiem otrzymujemy od dostawcy szczegółowy opis wartości odżywczych i spis alergenów. Do każdego z posiłków dołączona jest etykieta z ilością kalorii, białka, węglowodanów i tłuszczów. Za wyżywienie jednodniowe zapłacimy w Elite-Diet ok. 70 zł. Tu możemy zamówić catering także w weekendy.

 

Dietering.com


Strona robi naprawdę wrażenie. Oferta jest bogata. Uwagę przyciągają kolorowe zdjęcia prezentujące pysznie wyglądające posiłki. Firma przykłada dużą wagę do jakości produktów – wszystkie oznaczone są stemplami: BIO, naturalne składniki i prosto z farmy.


Ceny za posiłki na 1 dzień kształtują się między 55,99 zł a 108 zł. Wszystko zależy od rodzaju diety oraz kaloryczności. Na stronie Dietering.com prowadzony jest aktywnie blog z poradami dietetycznymi. Firma prowadzi również usługi konsultacyjne w zakresie zdrowego odżywiania się zarówno online jak i z możliwością dojazdu do klienta.

Catering dietetyczny to bez wątpienia wygodna i komfortowa usługa – oszczędność mnóstwa czasu spędzonego w kuchni na gotowaniu i zmywaniu, a także na zakupach. Co najważniejsze jest to zdrowa żywność, w niczym nie przypominająca jedzenia typu fast-food czy gotowych dań dostępnych w marketach. Nic więc dziwnego, że z diety pudełkowej korzysta coraz więcej osób. Jednak nie każdy może sobie na taki luksus pozwolić, bo jednak jest to luksus: średnia cena za jednodniowe wyżywienie dla jednej osoby to koszt ok 70 zł co z kolei miesięcznie daje nam już kwotę ok 2 100 zł.


Warto jednak pamiętać, że catering dietetyczny może być również czasowym rozwiązaniem, wsparciem w natłoku obowiązków, bądź chwilą wytchnienia od codziennego przygotowywania posiłków.