Bydgoski Jarmark Świąteczny już wystartował! Choinka na Starym Rynku rozbłysła setkami światełek

Region Raport
Styl Życia
Autor
#
Fot. redakcja

Bydgoski jarmark otwarto dla mieszkańców miasta oraz gości w ostatnią sobotę (18.11). Z tej okazji nie mogło zabraknąć uroczystej inauguracji - zapalono światełka na choince, a następnie rozpoczął się pochód z orkiestrą w stronę ulicy Focha. 

 

Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji na Starym Rynku, ulicy Mostowej, Moście Staromiejskim i placu Teatralnym. 

 - Na otwarcie jarmarku trafiliśmy przez przypadek - mówi pani Katarzyna, mieszkanka Inowrocławia. - To, co uderza podczas odwiedzin jarmarku bożonarodzeniowego w Bydgoszczy to przede wszystkim zapach oferowanych potraw oraz brak chińszczyzny, czyli niskiej jakości produktów.

Zdaniem mieszkanki Inowrocławia - jarmark w Bydgoszczy to jedno z najlepiej przygotowanych tego typu wydarzeń w regionie.

 - Wszędzie wyeksponowane są świąteczne aranżacje, a w powietrzu unosi się zapachy gorącej czekolady, pierników i wigilijnych potraw. Brakowało tylko lekkiego mrozu i śniegu, ale na to jeszcze z pewnością przyjdzie czas - mówi pani Katarzyna. - Bydgoski jarmark zdecydowanie zasługuje na uwagę ze względu na proponowane przez wystawców wyroby. Można na nim znaleźć artystyczne wyroby własne, świąteczne artykuły prezentowe (czapki, skarpetki, rękawiczki, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów). Oczywiście znajdziemy tu też produkty mniej świąteczne takie jak: frytki, (które też znajdują swoich amatorów), ale stanowią one zdecydowaną mniejszość i z pewnością na tym jarmarku nie zaburzają poczucia zbliżających się świąt. Widać, że Bydgoszcz, która, mimo iż chyba od niedawna organizuje tego typu jarmark bożonarodzeniowy, sposobem organizacji oraz nastrojem, próbuje dorównać tym owianym większą sławą, jak na przykład - w Gdańsku czy we Wrocławiu. A o nastrój w tego rodzaju imprezach przede wszystkim chodzi!

Dodajmy, że inaugurację Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego rozpoczęto w sobotę (18.11) o godz. 16.30. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska włączyli światełka na choince na Starym Rynku. Na bydgoszczan czekał występ zespołu „Planeta Tańca” – szkoły tańca Joanny Ossowskiej, pokazy ognia, a każdy chętny mógł sobie zrobić zdjęcie ze szczudlarzem - elfem. 

Przypomnijmy, że Bydgoski Jarmark Świąteczny potrwa do 22 grudnia. Na miejscu znajduje się aż 60 stoisk z różnorodnymi wypiekami, smakołykami kulinarnymi oraz rękodziełem. Bydgoski jarmark jest czynny codziennie w godz. 13 - 20, a w piątek i sobotę do 21.